zet 04 jpg

Jakie meble powinny znaleźć się w biurze?


Biuro to miejsce, które ma zapewnić komfortowe warunki pracy. Meble muszą odpowiadać oczekiwaniom użytkowników – pracowników, klientów i kontrahentów. Podpowiadamy, jak umeblować biuro, by stworzyć funkcjonalną i spójną przestrzeń dla każdego.

Meble gabinetowe do urządzania biura

Właściwie dobrane meble biurowe gwarantują komfort pracy. Meble te powinny cechować się wygodą oraz funkcjonalnością.

status 07 jpg

Przestrzeń biurowa składa się przede wszystkim z funkcjonalnego biurka oraz z krzesła. Meble powinny być dopasowane do trybu pracy, a więc musi być tam miejsce na postawienie komputera, klawiatury, drukarki i dokumentów firmowych, o ile wykorzystywane są one podczas pracy. Często dodatkowym elementem jest regał na segregatory, książki i inne przydatne artykuły.

Klasyczna prostota to zawsze dobry pomysł. Takie meble biurowe zapewniają funkcjonalność i pasują do nowoczesnych przestrzeni biurowych. Jeśli metraż biura na to pozwala, można wybrać stół do przyjmowania kontrahentów.

Jak umeblować open space?

W biurach zatrudniających wielu pracowników zwykle znajduje się open space. Jego odpowiednie umeblowanie pozwala stworzyć optymalne warunki pracy dla zatrudnionych osób, zapewniając im wydzieloną przestrzeń. W pomieszczeniach typu open space stawia się na zapewnienie pracownikom komfortu pracy.

easy space

W tym celu warto wybrać ścianki działowe, które pozwalają na odrobinę prywatności na dużej wspólnej przestrzeni. Stoliki na stanowiskach pracy mogą mieć specjalne elementy, które częściowo odgradzają pracowników siedzących naprzeciw siebie. Organizacja pracy w open space to przede wszystkim takie zagospodarowanie miejsca, aby każdy miał wystarczająco dużo komfortowej przestrzeni dla siebie. Warto pamiętać o pozostawieniu odpowiednich odstępów między meblami, co ułatwia przemieszczanie się.

Meble do sal konferencyjnych

Kolejną grupą mebli biurowych są stoły i krzesła do sal konferencyjnych. Umożliwiają one różne ustawienie, dlatego zwykle dopasowuje się ich układ do potrzeb spotkania, liczby uczestników i wymiarów sali.

sqart 1

W salach konferencyjnych najczęściej umieszcza się stół, którego długość i kształt trzeba dobrać do wielkości pomieszczenia. Może to być mebel prostokątny lub okrągły. Spotyka się także duże stoły do pomieszczeń konferencyjnych, które tworzą kształt litery U, V lub O. Niektóre z nich składają się z modułów o nóżkach zakończonych kółkami. Dzięki temu można je dowolnie konfigurować, tworząc stół dopasowany do wymagań określonego spotkania.

Urządzanie poczekalni – lady recepcyjne i meble do holu

Jednym z pomieszczeń w biurze może być także poczekalnia lub recepcja.

hol i poczekalnia tendo

Umeblowanie sprowadza się do zapewnienia miejsca obsługi interesanta (może to być lada recepcyjna prostokątna lub okrągła, dopasowana do dostępnej przestrzeni i kształtu korytarza) oraz zagwarantowania przestrzeni, w której można oczekiwać na swoją kolej (krzesła, ławy, fotele).

salva 03 jpg

Zagospodaruj swoje biuro w taki sposób, aby było ono funkcjonalne i estetycznie umeblowane. Dopasuj rodzaj i wielkość mebli do wielkości dostępnej przestrzeni i sposobu pracy w danym pomieszczeniu.

Podobne wpisy